Gdzie postawić drewnianą konsolę?

Nie ulega wątpliwości, że meble w zależności od położenia mogą być wykorzystywane w odmienny sposób. Oczywiście dotyczy to również cieszącej się rosnącą popularnością w Polsce konsoli drewnianej. Jak się jednak okazuje część osób nie wie, w jaki sposób wykorzystać ten element umeblowania. Co zrobić z konsolą?

Sposoby na zagospodarowanie konsoli

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie konsoli jest jej potraktowanie jako szafka pod umywalkę. Tego rodzaju rozwiązanie zyskuje na popularności ze względu na rosnącą ilość umywalek nablatowych. Oczywiście w tym wypadku drewniana konsola, która ma zastąpić masywny blat, musi być odpowiednio dobrana i zaimpregnowana. Główną zaletą konsoli jest jej niewielki rozmiar.

Alternatywnym rozwiązaniem jest z Dutchhouse drewniana konsola do przedpokoju. W takim wypadku mebel ten sprawdzi się doskonale jako miejsce na różnorodne akcesoria do wyjścia. Mogą to być zarówno okulary, klucze, jak i rękawiczki czy też portfel. Ponadto ze względu na swoją wyjątkową estetykę konsola w takim miejscu może posłużyć jako wizytówka mieszkania. Nie jest to jedyny sposób, w jaki wykorzystywane są konsole meble tego rodzaju mogą również znaleźć inne zastosowania.

Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tego rodzaju mebla jest jego użycie jako kącika do pracy. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest niewielka przestrzeń, która zostanie zajęta przez konsolę. Oznacza to, że jest to doskonały pomysł do mieszkań o małym metrażu. Równocześnie niewielki rozmiar może być poważną wadą. Na konsoli nie ma możliwości trzymania wielu rzeczy.