Jakie mieszkanie kupić jako inwestycja?

Mieszkania deweloperskie kupują nie tylko osoby, które marzą o swoim M. Bardzo często o zakupie mieszkań deweloperskich myślą inwestorzy. Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie pod wynajem?

Najważniejsza lokalizacja

Casus mieszkań deweloperskich na Krzykach we Wrocławiu pokazuje, że najważniejsza jest lokalizacja. Jest to prawda dobrze znana nie tylko specjalistom rynku nieruchomości, ale również inwestorom.

Lokalizacja ma największe znaczenie dla wartości nieruchomości. Nie ma znaczenia, czy kupujemy mieszkanie deweloperskie dla siebie, czy jest to inwestycja, która ma przynieść dochód z najmu.

Kupując mieszkanie pod wynajem należy zastanowić się dla jakiego klienta będzie przeznaczone mieszkanie. Ludzie młodzi, studenci preferują centrum, gdzie jest blisko na uczelnię, do kina, czy restauracji. Rodzina z dziećmi będzie wolała miejsce spokojniejsze, gdzie jest park, szkoła, czy przedszkole. Ważne jednak jest, by było to miejsce dobrze skomunikowane. 

Im mniej tym lepiej?

Mieszkania deweloperskie, które mają mniejsze metraże cieszą się większym powodzeniem, wśród wynajmujących. Duże mieszkania dłużej czekają na najemcę. Każdy wie, że największym wrogiem inwestora są pustostany. Jak z tym, walczyć?

Zwracając uwagę na te informacje nasuwa się wniosek, że dużo korzystniejszy jest zakup mieszkania deweloperskiego o małym metrażu. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Jeżeli stać inwestora na zakup 60 metrowego mieszkania, korzystniej jest kupić dwa mniejsze mieszkania, niż jedno większe. W takiej sytuacji nawet, gdy jedno z mieszkań jest puste drugie przynosi dochód. Dzięki temu inwestor nie traci 100 % dochodu.