Likwidacja Federacji Gospodarki Nieruchomościami

W dniach 29-30 sierpnia 2014 r. w trakcie Nadzwyczajnego Zebrania Rady Krajowej Federacji Gospodarki Nieruchomościami została podjęta jednogłośna uchwała o likwidacji Federacji Gospodarki Nieruchomościami. Uroczyste zebranie oraz ostatnie dwu dniowe szkolenie Przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń zrzeszonych w Federacji odbyło się w miejscowości Brenna w Beskidzie Żywieckim. Zebranie rozpoczął oraz prowadził Prezydent Federacji Arkadiusz Borek. Przedstawiciele stowarzyszeń zdecydowali jednogłośnie, że wypracowany zysk za 2013 r. w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych zostanie podzielony i przekazany do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz do wszystkich zrzeszonych w likwidowanej Federacji stowarzyszeń.

FEDERACJA GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI powstała w 2008 r. z inicjatywy organizacji pozarządowych związanych z gospodarką nieruchomościami. Jako jedyna polska Federacja skupiąca stowarzyszenia nieruchomościowe nigdy nie pobierała od swoich stowarzyszeń skladek członkowskich. Federacja corocznie wypracowywała dodatni wynik finanowy, a w całym okresie funkcjonowania wydała przeszło 2.000 dzienników praktyk zawodowych dla zarządców nieruchomości, pośredników w obroce nieruchomościami oraz rzeczonawców majątkowych, jak i również przeprowadziła szereg weryfikacji praktyk zawodowych. Przedstawiciele Federacji uczestniczyli w pracach Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, Komisji Odpowiedzialności Zawodowej oraz byli cenionymi ekspertami i autorami wielu polityk i strategii mieszkalnictwa dla miast i gmin z terenu całego kraju.  

Prezydent Federacji Arkadiusz Borek w imieniu wszystkich organów stautowych Federacji Gospodarki Nieruchomościami podziękował zebranym Przedstawicielom stowarzyszeń za wspólne i cenne lata współpracy oraz wymiany wzajemnych doświadczeń zawodowych. „Dziś czekają nas zupełnie nowe wyzwania w świetle wprowadzonej deregulacji zawodów nieruchomościowych, wyzwania, ale również konkretne i realne możliwości a taże duże perspektywy związane z nowo utworzoną przez nas Krajową Izbą Gospodarki Nieruchomościami, do której przystąpiło również już wiele stowarzyszeń nieruchomościowych, zachowując przy tym pełną dotychczasową autonomiczność.  Izba dzięki skupionym w niej już prawie 300. przedsiębiorcom z branży nieruchomościowej zapewnia kontynuację dobrych praktyk, zasad etyki zawodowej oraz standardów zawodowych. Jest w chwili obecnej największą branżową izbą nieruchomościową i jedną z największych Izb na terenie naszego kraju, stanowi potężny potencjał merytoryczny, społeczny oraz ekonomiczny, jest solidnym i wiarygodnym parterem w rozmowach i konsultacjach również z samym Ustawodawcą. To nasz wspólny olbrzymi sukces. Izba wydaje licencje dla zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, których nikt nigdy nam już nie zlikwiduje ani nie odbierze - stwierdził Arkadiusz Borek".

Przedstawiciele stowarzyszeń zawodów nieruchomościowych uczestniczący w dwu dniowym Nadzwyczajnym Zebraniu Rady Krajowej FGN pokreślili otwarty charakter Izby co do udziału innych stowarzyszeń nieruchomościowych oraz zainteresowanych osób fizycznych związanych z rynkiem nieruchomości.

W świetle wprowadzonej deregulacji, braku spójnych decyzji oraz narastających problemów ekonomicznych istniejących jeszcze federacji i stowarzyszeń nieruchomościowych, jedynym alternatywnym rozwiązaniem jest powołana i funkcjonująca już Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami - stwierdzili po dwu dniowej dyskusji Przedstawiciele stowarzyszeń zawodów nieruchomościowych.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy dotychczas współpracowali z Federacją Gospodarki Nieruchomościami.

Wszystkich zainteresowanych dalszą merytoryczną współpracą, szczególnie stowarzyszenia nieruchomościowe, zapraszamy do przystąpienia do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Federacja Gospodarki Nieruchomościami   Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami


Strona główna | Wiadomości | WART PAC PAŁACA, A PAŁAC PACA, CZYLI - KUP SOBIE PAŁAC!

WART PAC PAŁACA, A PAŁAC PACA, CZYLI - KUP SOBIE PAŁAC!

Zanim przejdziemy do sedna artykułu, wspomnieć trzeba, iż powiedzenie „Wart Pac pałaca, a pałac Paca" miało pierwotnie wydźwięk pozytywny - i właśnie w takim  pozytywnym rozumieniu używamy go w tytule niniejszego tekstu. Ów Pac był bowiem człowiekiem niezwykle prawym, zaradnym, szlachetnym i mądrym. Już w „Panu Tadeuszu" możemy znaleźć dowód na to, iż Pac uznawany był niegdyś za wzór człowieka - Wieszcz pisał bowiem: „Równa ich była rączność, równa była praca; / Godzien jest pałac Paca, godzien Pac pałaca (...)". A kim był Ludwik Michał Pac? Był hrabią herbu Gozdawa, generałem, bohaterem powstań narodowych, który wybudował w Dowspudzie na Suwalszczyźnie niezwykłą posiadłość. Budowla przez długie lata była jedną z najpiękniejszych w Polsce. Teraz każdy z nas może poczuć się jak hrabia Pac i co prawda nie wybudować, a odrestaurować i uchronić przed ruiną inny, równie piękny zabytkowy kompleks pałacowy - w Łopuchowie.

 Wybudowany w 1780 roku kompleks dworsko-parkowy stanowi obecnie jeden z nielicznych przykładów tradycyjnej wielkopolskiej zabudowy barokowej. Jego konstrukcja wypełniona jest plecionką i cegłą. Kruchość i nietrwałość materiałów sprawiła, iż piętno czasu odcisnęło się na tych wspaniałych, zabytkowych budynkach, które wchodzą w skład kompleksu. Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina ogłosił przetarg na zbycie nieruchomości - dzięki temu można uchronić ją przed zagładą. Niewygórowana cena wywoławcza sprawia, iż wiele osób ma możliwość nabyć pałac w Łopuchowie i przywrócić mu dawną świetność.

Łopuchowski dwór został wybudowany najprawdopodobniej z inicjatywy ówczesnych właścicieli wsi, którymi byli Świniarscy. Wraz z upływem lat dwór był rozbudowywany, zyskując wieżyczkę na kalenicy, mansardowy dach, dobudówkę i budynki gospodarcze.

Pomimo upływu czasu, który niekorzystnie działa na cały kompleks pałacowy, park oraz dworek wciąż prezentują się wyjątkowo. Przy odpowiednich nakładach finansowych i włożeniu serca w prace remontowo-renowacyjne można doprowadzić obiekt do dawnej jego świetności i sprawić, że znów będzie zachwycać swoim pięknem i niepowtarzalnym charakterem miejsca, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością.

Klikając w poniższy link, zostaną Państwo przekierowani na stronę Interaktywnej Giełdy Nieruchomości, gdzie widnieje ogłoszenie dotyczące przetargu na sprzedaż Pałacu w Łopuchowi.


KUP SOBIE PAŁAC W ŁOPUCHOWIE

 Partnerzy FGN:

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie
Instytut Gospodarki Nieruchomościami
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ekspertyz i Analiz Niruchomości
Stowarzyszenie Licencjonowanych Zarządców Nierucomości Silesia
Mazowieckie Stowarzyszenie Gospodarki Nieruchomościami Special
Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości z Wrocławia
Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości Inwestycyjnych
Stowarzyszenie Nasz Dom

 

Reklama:

Zarządzanie nieruchomościami

Żadna część jak i całość utworów zamieszczonych na stronie Federacji Gospodarki Nieruchomościami nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny, mechaniczny lub inny, jak i na wszelkich innych polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody osoby reprezentującej Federację Gospodarki Nieruchomościami. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody osoby reprezentującej Federację Gospodarki Nieruchomościami, bądź/lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Zamknij

Strona fgn.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.