Likwidacja Federacji Gospodarki Nieruchomościami

W dniach 29-30 sierpnia 2014 r. w trakcie Nadzwyczajnego Zebrania Rady Krajowej Federacji Gospodarki Nieruchomościami została podjęta jednogłośna uchwała o likwidacji Federacji Gospodarki Nieruchomościami. Uroczyste zebranie oraz ostatnie dwu dniowe szkolenie Przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń zrzeszonych w Federacji odbyło się w miejscowości Brenna w Beskidzie Żywieckim. Zebranie rozpoczął oraz prowadził Prezydent Federacji Arkadiusz Borek. Przedstawiciele stowarzyszeń zdecydowali jednogłośnie, że wypracowany zysk za 2013 r. w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych zostanie podzielony i przekazany do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz do wszystkich zrzeszonych w likwidowanej Federacji stowarzyszeń.

FEDERACJA GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI powstała w 2008 r. z inicjatywy organizacji pozarządowych związanych z gospodarką nieruchomościami. Jako jedyna polska Federacja skupiąca stowarzyszenia nieruchomościowe nigdy nie pobierała od swoich stowarzyszeń skladek członkowskich. Federacja corocznie wypracowywała dodatni wynik finanowy, a w całym okresie funkcjonowania wydała przeszło 2.000 dzienników praktyk zawodowych dla zarządców nieruchomości, pośredników w obroce nieruchomościami oraz rzeczonawców majątkowych, jak i również przeprowadziła szereg weryfikacji praktyk zawodowych. Przedstawiciele Federacji uczestniczyli w pracach Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, Komisji Odpowiedzialności Zawodowej oraz byli cenionymi ekspertami i autorami wielu polityk i strategii mieszkalnictwa dla miast i gmin z terenu całego kraju.  

Prezydent Federacji Arkadiusz Borek w imieniu wszystkich organów stautowych Federacji Gospodarki Nieruchomościami podziękował zebranym Przedstawicielom stowarzyszeń za wspólne i cenne lata współpracy oraz wymiany wzajemnych doświadczeń zawodowych. „Dziś czekają nas zupełnie nowe wyzwania w świetle wprowadzonej deregulacji zawodów nieruchomościowych, wyzwania, ale również konkretne i realne możliwości a taże duże perspektywy związane z nowo utworzoną przez nas Krajową Izbą Gospodarki Nieruchomościami, do której przystąpiło również już wiele stowarzyszeń nieruchomościowych, zachowując przy tym pełną dotychczasową autonomiczność.  Izba dzięki skupionym w niej już prawie 300. przedsiębiorcom z branży nieruchomościowej zapewnia kontynuację dobrych praktyk, zasad etyki zawodowej oraz standardów zawodowych. Jest w chwili obecnej największą branżową izbą nieruchomościową i jedną z największych Izb na terenie naszego kraju, stanowi potężny potencjał merytoryczny, społeczny oraz ekonomiczny, jest solidnym i wiarygodnym parterem w rozmowach i konsultacjach również z samym Ustawodawcą. To nasz wspólny olbrzymi sukces. Izba wydaje licencje dla zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, których nikt nigdy nam już nie zlikwiduje ani nie odbierze - stwierdził Arkadiusz Borek".

Przedstawiciele stowarzyszeń zawodów nieruchomościowych uczestniczący w dwu dniowym Nadzwyczajnym Zebraniu Rady Krajowej FGN pokreślili otwarty charakter Izby co do udziału innych stowarzyszeń nieruchomościowych oraz zainteresowanych osób fizycznych związanych z rynkiem nieruchomości.

W świetle wprowadzonej deregulacji, braku spójnych decyzji oraz narastających problemów ekonomicznych istniejących jeszcze federacji i stowarzyszeń nieruchomościowych, jedynym alternatywnym rozwiązaniem jest powołana i funkcjonująca już Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami - stwierdzili po dwu dniowej dyskusji Przedstawiciele stowarzyszeń zawodów nieruchomościowych.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy dotychczas współpracowali z Federacją Gospodarki Nieruchomościami.

Wszystkich zainteresowanych dalszą merytoryczną współpracą, szczególnie stowarzyszenia nieruchomościowe, zapraszamy do przystąpienia do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Federacja Gospodarki Nieruchomościami   Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami


Strona główna | Wiadomości | ROLA COACHINGU SPRZEDAŻOWEGO W POŚREDNICTWIE OBROTU NIERUCHOMOŚCIAMI

ROLA COACHINGU SPRZEDAŻOWEGO W POŚREDNICTWIE OBROTU NIERUCHOMOŚCIAMI

Efektywna sprzedaż uznawana jest przez każdego pośrednika w obrocie nieruchomościami za sukces zawodowy. Jednak sukces w sprzedaży nie przychodzi łatwo, to nie przypadek ani szczęcie jak często się o tym mówi. Podstawę do osiągnięcia sukcesu stanowi wiedza i praktyczne działania oparte o sprawdzone techniki profesjonalnej sprzedaży.

W branży nieruchomości, praca z klientem przybiera formę rozmowy handlowej, a rozmowa ta nie może być przypadkowa czy intuicyjna. Rozmowa handlowa pośrednika musi być od początku do końca zaplanowana oraz kontrolowana przez pośrednika - handlowca, tak aby sfinalizowana była umową kupna - sprzedaży czy najmu.

Dlatego też, aby Państwa działania zawodowe uczynić bardziej efektywnymi zapraszamy do udziału w warsztatach pt. „Coaching sprzedażowy w pośrednictwie nieruchomościami", które odbędą się 14 marca br. w siedzibie Instytutu Gospodarki Nieruchomościami  w Katowicach
przy ul. Mariackiej 1.   (godz. 9.00)

Program warsztatów obejmuje:

1. Nawiązanie relacji coachingowej.

2. Metoda ustalania celu coachingu (smart).

3. Techniki analizy rozmowy handlowej - bezpośredniej i telefonicznej ( podział rozmowy na poszczególne etapy, punkty krytyczne, rozpoznanie reakcji klienta na zachowanie pośrednika, rozpoznanie motywów działania pośrednika).

4. Umiejętność kontrolowania przebiegu rozmowy: techniki przejmowania inicjatywy, techniki zadawania pytań otwartych) Struktura GROW.

5. Trudne sytuacje w trakcie prowadzenia coachingów (praca z negatywnymi emocjami pracownika, sytuacje w których trzeba przerwać proces coachingowy).

6. Podsumowanie szkolenia - ankieta ewaluacyjna. Konsultacje indywidualne.

Szkolenie obejmuje 8 godz. edukacyjnych w ramach doskonalenia zawodowego pośredników w obrocie nieruchomościami

Prowadząca:

mgr Małgorzata Masłowska - Certyfikowany coach, menedżer, przedsiębiorca. Doświadczenie
w biznesie zdobywała jako menedżer w międzynarodowej korporacji, gdzie odpowiadała za organizację, rekrutację, prowadzenie szkoleń z  zakresu efektywnej sprzedaży i wdrażania kultury coachingowej. Wykształcenie: ICF Coaching (w trakcie akredytacji), Noble Manhattan Coaching (akredytacja), Akademia Profesjonalnego Coachingu w WSB Dąbrowa Górnicza, Studia Podyplomowe: E-marketing Wyższa Szkoła Biznesu w WSB Dabrowa Górnicza, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie

Koszt szkolenia:  250 zł* - od osoby, 199zł* - dla członków Rady Nieruchomości

(cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia)

*Koszt brutto szkolenia dla osób legitymujących się licencją zawodową. Pozostałe osoby zobowiązane są doliczyć do podanej kwoty podatek VAT w wysokości 23%.

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Kontakt: Dział szkoleń Instytutu Gospodarki Nieruchomościami:

mail: szkolenia@ign.org.pl, tel. (32) 203 89 30 w. 36

 Partnerzy FGN:

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie
Instytut Gospodarki Nieruchomościami
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ekspertyz i Analiz Niruchomości
Stowarzyszenie Licencjonowanych Zarządców Nierucomości Silesia
Mazowieckie Stowarzyszenie Gospodarki Nieruchomościami Special
Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości z Wrocławia
Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości Inwestycyjnych
Stowarzyszenie Nasz Dom

 

Reklama:

Zarządzanie nieruchomościami

Żadna część jak i całość utworów zamieszczonych na stronie Federacji Gospodarki Nieruchomościami nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny, mechaniczny lub inny, jak i na wszelkich innych polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody osoby reprezentującej Federację Gospodarki Nieruchomościami. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody osoby reprezentującej Federację Gospodarki Nieruchomościami, bądź/lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Zamknij

Strona fgn.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.